DO KAWY #68 - kino, lektura, pasja - GREEN CANOE

DO KAWY #68 – kino, lektura, pasja

#1 Książka

Dziś zaczynamy od pozycji, która udowadnia, że jedzenie do pracy wcale nie musi być nudne i mało apetyczne. W książce Roślinny lunchbox dla każdego Eryka Wałkowicza, autora popularnego bloga erVegan, znajdziemy odpowiedź na pytanie, jak szybko przygotować pyszny i zdrowy posiłek. Zawarte tu roślinne przepisy z pewnością zainspirują wszystkich, którzy chcieliby, aby ich jedzenie w pracy było jednocześnie smaczne i zdrowe. Książkę w przedsprzedaży kupicie TUTAJ.

   lunchbox dla kazdego recenzja źródło: Empik

#2 Muzyka

Ponieważ zbliża się sezon festiwali, nie może ich zabraknąć także w naszym zestawieniu. Dziś polecamy Wam wydarzenie, w którym sami chętnie weźmiemy udział. Od 20 do 27 lipca możecie uczestniczyć w Ladies Jazz Festival, który odbędzie się w Gdyni. Festiwal ten to to jedyny w Europie festiwal kobiet jazzu, podczas którego zobaczymy tym razem Dee Dee Bridgewater, Ayo, Dorotę Miskiewicz czy Melody Gardot.

festiwal jazzowyźródło: Facebook

#3 Teatr/Kino

Przed kilkoma dniami do kin wszedł film Tully poruszający temat macierzyństwa, jednak w sposób daleki od przesłodzonych obrazków, pokazujący emocje i zmagania dnia codziennego, które dla wielu z nas mogą wydać się znajome. Marlo ( Charlize Theron) zmęczona rutyną związaną z opieką nad trójką dzieci, postanawia wynająć opiekunkę. Szalona i tajemnicza Tully nie jest jednak typową nianią…

#4 Miejsce z klimatem

Górna Chata to klimatyczne miejsce położone na polanie wysoko w górach. Znajdziecie tu przepiękne widoki na całą panoramę Tatr i Gorce. Jeśli cenicie cisze i spokój i chcecie odpocząć od miejskich wrażeń z pewnością się nie zawiedziecie. To prawdziwa osada górska, gdzie nie ma ulic i samochodów. Do tego trzeba dodać bardzo przyjemne, urządzone z gustem wnętrza. Jeśli kochacie góry to miejsce z pewnością jest dla Was.

domek w górachźródło: Facebook

#5 Miejsce w sieci

Na stronie Piotra Buckiego pojawił się ostatnio nowy cykl wpisów, w których Piotr będzie badać przekonania, przesądy i ludowe mądrości. Jako pierwszy w serii #prawda_czy_fałsz ukazał się tekst o tym, czy cierpienie, jak często możemy usłyszeć, rzeczywiście uszlachetnia (przeczytacie go TU). Gorąco polecamy zajrzeć do Piotra, gdzie znajdziecie jak zawsze świetne, ciekawe i bardzo profesjonalne teksty. A jeśli jeszcze nie widzieliście naszego najnowszego wywiadu z Piotrem Buckim zapraszamy na nasz kanał na You Tube.

Piotr Buckiźródło: Bucki.pro

#6 Wydarzenie

29 maja w Krakowie rozpocznie się Festiwal Muzyki Filmowej, czyli jeden z najważniejszych tego rodzaju festiwali na świecie. Wydarzenie, które będzie trwało do 5 czerwca to połączenie najwyższej jakości interpretacji muzyki filmowej wykonywanej przez czołowych muzyków i orkiestry z wysokiej jakości obrazem filmowym. To monumentalne wprost widowisko muzyczno-filmowe to również miejsce, gdzie zobaczymy i usłyszymy największe gwiazdy muzyki filmowej.

festiwal muzyki filmowej

#7 Relaks

Grunt i Woda to świetne miejsce na relaks. Znajdziecie tu Miejski Ogród – pełną zieleni strefę, gdzie na chwilę zapomnicie o zgiełku miasta, poleżycie w hamaku i odpoczniecie w miłym otoczeniu. Grunt i woda to również aktywny wypoczynek nad brzegiem Wisły. Najmłodsi goście znajdą tu plac zabaw, a dorośli gigantyczne scrabble i siłownię pod gołym niebem. Pobawicie się tu również przy dobrej muzyce i pysznych koktajlach i zrelaksujecie w rytmie jazzowych brzmień.
grunt i wodaźródło: Facebook

Dziękuję za Twój komentarz.

Brak komentarzy

    Skomentuj

    Szanuję Twoją prywatność, Twój adres mailowy nie będzie widoczny.