DO KAWY #200 – kino, lektura, pasja - GREEN CANOE

DO KAWY #200 – kino, lektura, pasja

#1 Książka

Dzisiejsze DO KAWY rozpoczynamy niesamowitą pozycją książkową, która nas redakcyjnie urzekła. „Polki na Montparnassie” to niesamowita opowieść o polskich artystkach mieszkających i tworzących we Francji. Ukazana została nie tylko ich biografia, ale także wspaniały przewodnik po sztuce i kopalnia wiedzy:) Autorka książki- Ewa Ziętek, przedstawiła kobiety jako silne, odważne artystki, które w imię sztuki łamały ustalone zasady. Serdecznie polecamy:)

źródło: empik.com

#2 Muzyka

W tym tygodniu propozycja z nieco innego niż zazwyczaj gatunku muzycznego. Daria Zawiałow to artystka młodego pokolenia, której piosenki zapewne zdarzyło się słyszeć każdemu z nas. Premiera trzeciej już płyty wokalistki zatytułowana „Wojny i noce” miała miejsce 11 czerwca. Znajdziemy na niej trzynaście utworów, których brzmienia inspirowane są muzyką z lat 80. Inspiracją szaty graficznej jest Japonia , którą odnaleźć można także w dźwiękach na płycie. 

źródło:empk.com

#3 Teatr / kino

Dziś pragniemy Was zaprosić do Teatru Narodowego w Warszawie na  spektakl pt. „Letnicy”. Sztuka w reżyserii Macieja Prusa opowiada o współczesnej inteligencji. Ironiczno-gorzkie pytania o to, co w życiu ważne, jaką drogą iść i jak nie zgubić swojej tożsamości. Na scenie wystąpią m.in. Dominika Kluźniak, Edyta Olszówka i Piotr Grabowski. Spektakl obejrzeć można 19-20 oraz 22. czerwca . Więcej szczegółów znajdziecie na stronie www.narodowy.pl

źródło:www.narodowy.pl

#4 Miejsce z klimatem

Już za parę dni Dzień Ojca. Co powiecie, aby spędzić ten dzień, zabierając tatę na degustcję whisky? :) Wielu  z Was zapewne już zna legendarny Dom Whisky, znajdujący się w Jastrzębiej Górze. Jest to miejsce wyjątkowe- znajdziemy tu niesamowity wybór ponad 2000 butelek najlepszej whisky, a dzięki znakomitym ambasadorom poznamy historię oraz mnóstwo ciekawostek na temat tego szlachetnego trunku. Wizyta w Domu Whisky to wspaniała niespodzianka dla każdego dżentelmena :)

źródło: domwhiky.pl

#5 Miejsca w sieci

Jak wiecie mamy słabość do pięknych przedmiotów:) Zwłaszcza tych, które wykonane są ręcznie. Praca, pasja i talent to coś, co podziwiamy i doceniamy od lat. Właśnie dlatego chcemy Wam dziś zaproponować miejsce w sieci, gdzie możecie znaleźć same perełki:) Na stronie www.artyferia.pl wybór wspaniałego rękodzieła jest ogromny:dekoracje, biżuteria, a nawet kosmetyki. Ręcznie wykonane z dbałością o detale. Każdy znajdzie coś dla siebie;)

źródło:antyferia.pl

#6 Relaks

Czy słyszeliście już o rolowaniu mięśni? Jeśli nie to już wyjaśniamy:) Rolowanie mięśni czy inaczej masaż powięzi ma mnóstwo zalet. Przy użyciu specjalnych rollerów w różnych kształtach, rozmasowujemy części ciała, zwłaszcza te, które są najbardziej obciążone (nogi, plecy). Rolownie przynosi ulgę w bólu, rozluźnia i odpręża. Pomaga także w regeneracji  po treningu oraz poprawia gibkość naszego ciała. Więcej informacji o rolowaniu znajdziecie www.reshape.pl. Goraco Wam polecamy!:)

źródło:reshape.pl

 

Dziękuję za Twój komentarz.

Brak komentarzy

    Skomentuj

    Szanuję Twoją prywatność, Twój adres mailowy nie będzie widoczny.