Warsztaty i spotkania. Ikea Poznań, Łódź - Meetblogin 2016 - GREEN CANOE

Warsztaty i spotkania. Ikea Poznań, Łódź – Meetblogin 2016

W ostatni weekend GREEN CANOE gościło w Poznaniu, a dokładnie w IKEA, gdzie miałam osobiście przyjemność poprowadzić warsztaty. O czym rozmawiałam z Klientami Ikea? O tym, jak kreatywnie podchodzić do własnych przestrzeni, jak nie dać się „zwariować” wszelkim „must have” i dokonywać wyborów opartych na własnym guście, przekonaniach i potrzebach. Ikea, zachęcająca do tego by żyć #poswojemu od wielu lat dopinguje swoich Klientów, by samodzielnie tworzyli przestrzeń wokół siebie – bo w końcu idealnie nie musi oznaczać perfekcyjnie, no i zawsze powinno to być „moje idealnie” cokolwiek będziemy przez to my sami rozumieli.

ikea-warsztaty-z-green-canoe

warsztaty-ikea-greencanoe-poznan

green-canoe-dla-ikea

Ikea Poznań stworzyła dla swoich Klientów ogromne udogodnienie w postaci zaaranżowania pomieszczeń dedykowanym poszczególnym ludziom – np. grafikowi, młodemu małżeństwu, rodzinie z dziećmi itd. Możemy „wejść” do zaaranżowanego przez Ikea gotowego mieszkania i wędrując od przedpokoju aż po salon podpatrzeć jakie ciekawe rozwiązania zastosowano. Wszystkie aranżacje i pomieszczenia wzbogacone zostały o zaproponowanie Klientom pewnych pomysłów/patentów – np. wykonania młodzieżowych półek, nawet podświetlanych –  z pudełek plastikowych. Zwiedziliśmy z grupą większość tych zaaranżowanych mieszkań, a w każdym z nich znalazłam  „perełki” w postaci niebanalnych pomysłów aranżacyjnych.

Oprócz zwykłych warsztatów miałam również możliwość pracy z indywidualnym kupującym – serdecznie pozdrawiam rodzinę Pana Piotra, z którą wybraliśmy całe wyposażenie salonu, Panią Julię, Krystynę, Marcina i wiele innych osób, którym doradzałam  i pomogłam kupić meble ale nie tylko. Mam nadzieję że udało mi się obudzić w Was trochę wiary w siebie:), w swoje własne wybory i radość drzemiącą z wnętrzarskich poszukiwań TEGO koloru, TEGO mebla i TYCH dekoracji….

warsztaty-greencanoe-dla-ikea

Poznański weekend przypomniał mi, że aktywny kontakt z drugim człowiekiem – jak nic innego daje MOC twórczą i sprawia, że chce mi się jeszcze bardziej:) BARDZO dziękuję wszystkim uczestnikom za wspólny czas, a IKEA Poznań za stworzenie bardzo komfortowych warunków do pracy i przesympatyczną atmosferę – jesteście wspaniali! I mam nadzieję, do zobaczenia niebawem:)


Jeżeli nie udało Wam się dotrzeć do Poznania – zapraszam do Łodzi! Już W październiku będę miała przyjemność poprowadzić w ramach Łódź Design Festival – a dokładnie #MEETBLOGIN2016 panel tematyczny:

„Trendy i tendencje w kolorach i wzorach”

prowadząca – Joanna Wróblewska (GREEN CANOE)
Agnieszka Rybka (DEKORIA)
Maja Palczewska (INTERPRINT),
Robert Skomorowski (PURMO)

meetblogin-biore-udzial-1


Zapraszam serdecznie na naszą dyskusję i na inne wydarzenia otwarte dla publiczności w ramach samego festiwalu i Meetblogin. Tu podaję Wam pełen program:

PROGRAM #MEETBLOGIN2016

14.10.2016,piątek

godz 15.00 spotkanie inauguracyjne Meetblogin2016, CafeLoft, Tymienieckiego 25, tylko dla uczestników meetblogin2016

godz 16.00-17.30 zwiedzanie Księży Młyn i loftów u Scheiblera, tylko dla uczestników meetblogin2016

godz 18.00-19.00 luźne spotkanie, rozmowy blogerów-uczestników Meetblogin 2016, rozstrzygnięcie konkursów i wręczenie nagród. CafeLoft, Tymienieckiego 25, tylko dla uczestników meetblogin2016

15.10.2016, sobota

godz 10.00 powitanie i sprawy organizacyjne, LDF, Tymienieckiego 3, sala 218 tylko dla uczestników meetblogin2016

godz 10.30-12.30 power speach

godz 12.45-15.15 „Najlepsze kompozycje pod kadr”, Katarzyna Jaros-Puzio (IKEA), (warsztaty) tylko dla uczestników meetblogin2016

godz 15.30-16.30 przerwa obiadowa

godz 16.30-17.15 „Trendy i tendencje w kolorach i wzorach”, Joanna Wróblewska, (Green Canoe)  Agnieszka Rybka (DEKORIA) Maja Palczewska (INTERPRINT), Robert Skomorowski (PURMO)(panel dyskusyjny)

godz 17.30-18.20 „Porta by Me”, Renata Szymańska (PORTA), Ula Michalak, (warsztaty), tylko dla uczestników meetblogin2016, możliwość obserwowania działań blogerów przez publiczność festiwalową.

godz 18.30 must have

16.10.2016, niedziela

godz 10.00-12.00 „Złam kod wzoru, 2.0”, Anna Zalas, Katarzyna Pardiak – Borowska (CERAMIKA PARADYŻ), (warsztaty) tylko dla uczestników meetblogin2016

godz 12.15-13.15 „Design udomowiony, czyli trochę cieplej o formie i funkcji”, Dagmara Jakubczak, (FORelements dla PURMO), (wykład)

godz 13.30-14.15 „Twoje wybory świadczą o Tobie. Dlaczego warto wybrać oryginał?”, Jacek Zdybel, Iwona Piskorz (TON), red. nacz. Małgorzata Szczepańska (ELLE DECORATION) (wykład)

godz 14.30-15.15 „Tastes of life – przepis na dobre wnętrze czyli food design na deskach barlineckich”, Magdalena Szczepaniak, Dorota Karbowska-Zawadzka, Jacek Kula (BARLINEK), (warsztaty), tylko dla uczestników meetblogin2016

godz 15.30-16.00 „Tożsamość projektanta a „gusta” klienta…?”, Justyna Drogowska, mgr inż. arch. Elżbieta Jacuńska, CAD, (wykład),tylko dla uczestników meetblogin2016

godz 16.15-17.00 „On focus”, zespół projektowy Interprint, (INTERPRINT), (wykład)


Mam nadzieję, do zobaczenia w Łodzi!:)

Dziękuję za Twój komentarz.

8 komentarzy

 • comment-avatar
  Magdalena/Pracownia w Dolinie 5 października 2016 (18:07)

  Podpinam się po Olę – w połowie umeblowałam pokój syn, czas na dodatki – wiedziałabym że jesteś, wpadłabym na pewno;)

 • comment-avatar
  Ola 25 września 2016 (19:57)

  Ojej, a tak czekałam na wiadomość na blogu PRZED Twoim pobytem w poznanńskiej IKEA a nie dopiero PO fakcie. Gdybym wiedziała wcześniej z pewnością pojawiłabym się. :-(
  Pozdrawiam. Ola Sz.

  • comment-avatar
   Green Canoe 28 września 2016 (09:42)

   Olu – te warsztaty były przeznaczone dla zamkniętej grupy, dopiero w trakcie trwania mogliśmy zaprosić publiczność – ale następnym razem postaram się powiadomić wcześniej:)

 • comment-avatar
  Asiate 24 września 2016 (09:10)

  Asiu, a czy będzie spotkanie w Ikea Katowice? Jeśli tak kiedy? Pliss bądź!!!!!!

 • comment-avatar
  ewa 23 września 2016 (19:36)

  A będzie takie spotkanie w Gdańsku? Pozdrawiam

 • comment-avatar
  Agnieszka 23 września 2016 (17:11)

  To dopiero spotkania, tylu wspaniałych ludzi, chyba każdy chce tam być. No cóż ani że mnie projektanta ani blogerka, ale bardzo lubię podróżowanie po blogach, lubię ciekawe wnętrza. To z nich czerpię pomysły na moje mieszkanie. I oby takich ludzi było coraz więcej. Na pewno atmosfera takich spotkań jest nie do przebicia. To przecież wszyscy z pasją. Ach, oby się działo w tej Łodzi. Asiu mam prośbę w imieniu swoim i innych Twoich czytelniczek (często w pracy pytamy się nawzajem, widziałaś nowy wpis na greecanone, no ale ta Aśka pisze cudnie) prosimy o obszerną fotorelację, a może videorelację. Fajnie byłoby Ciebie posłuchać i zobaczyć. I temat też ciekawy. Właśnie stoimy przed dylematem z rodziną jak odnowić dom rodziców (nowe kolory na ścianach, teraz króluje pomarańcz, łosoś, nowe firany, bo chyba mamusia nie zechce mieć tylko rolet albo zasłon), no i dodatki dywany, poduszki.Remont już niebawem. A ja czekam i proszę proszę bardzo o dużo zdjęć z waszych spotkań , a szczególnie z tematu Trendy i tendencje w kolorach i wzorach. Pozdrawiam i życzę owocnych spotkań.Asiu a może jakieś warsztaty w Ikea Wrocław ? tam mam najbliżej , w Tobie siła. Jeszcze raz pozdrawiam.

 • comment-avatar
  Marysia 23 września 2016 (14:30)

  Oj retyrety, chciałam zgłosić się na meetblogin jeszcze jakoś w sierpniu, ale linki zgłoszeń były nieaktywne :(. Trudno, postaram się i tak wybrać znów do Łodzi na festiwal. Pozdrowienia, powodzenia!

 • comment-avatar
  Ula 23 września 2016 (14:13)

  Takie spotkania jakie prowadziłaś, Asiu w Poznaniu są fantastyczne przede wszystkim dlatego, że spotkanie z osobą, dla której nie jest obojętne jak mieszka, mało tego nie jest obojętne jak Polacy mieszkają, są turbo motywacją do działania! Jestem pewna, że te osoby, z którymi pracowałam, już za chwilę będę mieszkać pięknie :)
  dzięki i całuski

Skomentuj

Szanuję Twoją prywatność, Twój adres mailowy nie będzie widoczny.