DO KAWY #144 – kino, lektura, pasja - GREEN CANOE

DO KAWY #144 – kino, lektura, pasja

#1 Książka

Dzieci Czasu Eduardo Galeano to książka, którą można dawkować stopniowo i rozkoszować się nią odrobinę każdego wieczora. Historie w niej opowiedziane są krótkie, ciekawe i niebanalne. Dla jednych są źródłem ciekawostek na temat Ameryki Północnej, dla drugich zbiorem prowokujących do refleksji rozważań. Książkę znajdziecie np. TUTAJ.

źródło: Empik

#2 Muzyka

Blues Club w Gdyni zaprasza 1 i 2 grudnia na koncert Sosnowskiego. Artysta znany wszystkim ze swojego wyjątkowego głosu, porównywany do takich fenomenalnych twórców, jak Joe Cocker i Tom Waits – jego występu nie można przegapić. Będziecie? Bilety do kupienia TUTAJ.

źródło: Blues Club

#3 Teatr/Kino

Główną bohaterką sztuki Lepiej już było jest Esmeralda Quipp – emerytowana aktorka szekspirowska, która traci dach nad głową i swojego kota. W usilnych staraniach o przetrwanie pomagają jej nabyte umiejętności aktorskie, a my stajemy się obserwatorami jej działań wyjętych wprost z gangsterskich opowieści. Ten spektakl to nie tylko dobra komedia, ale również próba zwrócenia uwagi na ciężką sytuację życiową osób emerytowanych. W rolę Esmeraldy w sztuce wystawianej przez Teatr Współczesny w Warszawie wcieliła się wspaniała Marta Lipińska. Więcej szczegółów znajdziecie TUTAJ.

źródło: Materiały promocyjne Teatru Współczesnego w Warszawie

#4 Miejsce z klimatem

Jeśli znudził się Wam wypoczynek w zwykłym stylu, to najwyższy czas na wypróbowanie czegoś nowego. Ta propozycja spodoba się wszystkim, którzy lubią północne klimaty. Stworzona przez wielbicieli Finlandii mała wioska Kalevala oferuje całoroczne noclegi w lapońskich namiotach. Jednak to nie wszystko. Kalevala w Karkonoszach działa pod patronatem Ambasady Republiki Finlandii w Warszawie, dzięki czemu jest jedynym takim miejscem w Polsce, w którym możemy poznać lepiej fińską kulturę. Zainteresowanych odsyłamy TUTAJ.

źródło: Facebook/Kalevala

#5 Miejsce w sieci

Słyszeliście już pierwszy odcinek nowego podcastu Joanny Okuniewskiej. Dziewczyny z sąsiedztwa to projekt stworzony wspólnie z platformą SHOWROOM. Joasia w każdy środowy poranek zabiera nas ze sobą na rozmowy z fajnymi dziewczynami. Dziewczynami z różnymi doświadczeniami i opiniami, którymi są gotowe się podzielić. Podcastu posłuchacie np. TUTAJ.

źródło: SHOWROOM

#6 Wydarzenie

W tym roku z okazji 350. rocznicy śmierci Rembrandta na Zamku Królewskim w Warszawie otwarto wystawę pt. 36 x Rembrandt. 36 dzieł holenderskiego malarza będzie można podziwiać jeszcze do 11 listopada. Warto skorzystać z tej okazji w nadchodzący weekend. Szczegóły dotyczące wystawy znajdują się TUTAJ.

źródło: Facebook/Zamek Królewski w Warszawie

#7 Relaks

Niech żyje komiks i ilustracja – kolejna edycja tego wydarzenia odbędzie się 16 listopada w Warszawie. Tym razem oprócz autorów komiksów pojawią się również ilustratorzy, plakaciści i inni twórcy grafik. Podczas wydarzenia czekają na nas targi, spotkania autorskie, warsztaty i wykłady. Wszyscy zainteresowani znajdą więcej informacji TUTAJ.

źródło: Facebook/Zwykłe Życie

Dziękuję za Twój komentarz.

1 komentarz

  • comment-avatar
    Gosia 8 listopada 2019 (19:19)

    Ja się chyba przeprowadze do Gdyni. Dzięki za kolejne inspiracje. Pozdrawiam serdecznie ?

Skomentuj

Szanuję Twoją prywatność, Twój adres mailowy nie będzie widoczny.