DO KAWY #42 – kino, lektura, pasja. - GREEN CANOE

DO KAWY #42 – kino, lektura, pasja.

#1

Jeżeli jeszcze nie mieliście okazji kupić, zobaczyć, przeczytać i ocenić :) „PRZY STOLE”, mojej pierwszej książki – być może właśnie teraz jest ten odpowiedni moment. W Empik zaczęła się bowiem ciekawa oferta promocyjna, między innymi i na mój tytuł. Wiem, że sporo z Was planuje kupić ją na prezent świąteczny – jest zatem okazja. Od razu chciałabym również z całego serca podziękować tym wszystkim z Was, którzy wysłali mi tyle ciepłych słów i podzielili się naszą okładką na swoich kontach instagramowych. DZIĘKUJĘ!:)

#2

Do sklepów trafiła dziś druga płyta KORTEZA „Mój Dom” . Kortez, znany nam  z debiutanckiego albumu „Bumerang” – jednej z najchętniej kupowanych płyt w 2015 i 2016 roku, zabiera nas w kolejną podróż – złożoną z przemyślanych dźwięków, charakterystycznego wokalu i wrażliwości muzycznej tak dalece wzruszającej – że nie sposób nie zachcieć patrzeć na świat choć przez chwilę oczyma muzyka. My nie jesteśmy się w stanie oprzeć.

#3

Na podróżniczym blogu Wojażera czyli Marcina Wesołowskiego znajdziecie bardzo ciekawy artykuł na temat drugich domów, które stały się pewnego rodzaju modą w Norwegii. Jak wyglądało kupowanie domów letniskowych w przeszłości oraz czym obecnie dla Norwegów jest hytte? Przeczytajcie koniecznie!

źródło:Wesolowski.co

#4

W ostatnim czasie coraz bardziej popularny stał się trend Zero Waste, który polega na tym, że staramy się ograniczyć generowanie śmieci w naszych gospodarstwach domowych, miedzy innymi przez to, że nie marnujemy jedzenia. O tym ostatnim właśnie przeczytamy na blogu Socjopatki, czyli Dagmary Sobczak, która rozmawia z technologiem żywienia. Z wywiadu dowiemy się między innymi tego, jak wygląda problem marnowania żywności w naszym kraju i jak sami możemy zapobiec nadmiernemu marnowaniu jedzenia w naszych domach? Ciekawi? Dwuczęściowy wywiad znajdziecie TU i TU.

źródło: Facebook

#5

18 i 19 listopada będziecie mieli okazje wziąć udział w Targach Projekty – wydarzeniu skierowanym do wielbicieli niebanalnego, oryginalnego wzornictwa. W budynku Biblioteki Uniwersyteckiej w Warszawie znajdziecie świetne produkty prosto od projektantów z takich dziedzin jak moda, design oraz sztuka.

źródło: Facebook

#6

Mieście już okazję obejrzeć na naszym kanale You Tube pierwszy z serii filmów, w którym rozmawiamy z Piotrem Buckim. Polecamy Wam dziś ciekawy artykuł na INN Poland, stronie Piotra –  na temat technologii, a dokładnie o tym, jak technologia właśnie wpływa na naszą uwagę, a reagowanie na nią staje się nawykiem. Jak walczyć z nie do końca pozytywnym wpływem jaki na nas wywiera. Sprawdźcie koniecznie.

źródło: INN Poland

#7

Widzieliście już tę minimalistyczną pasmanterię w Gdyni? Sklep wygląda bardziej jak galeria sztuki, w której eksponatami są włóczki i nici. Biuro projektowe Urban Stories zrealizowało swój projekt w sposób, który przyciąga nie tylko wielbicieli szydełkowania. Więcej zdjęć znajdziecie na stronie magazynu F5.

źródło: F5, zdjęcie: Iza Skałecka

Dziękuję za Twój komentarz.

1 komentarz

  • comment-avatar
    Daga 27 listopada 2017 (11:20)

    Bardzo dziękuję za podanie dalej wywiadu! :)

Skomentuj

Szanuję Twoją prywatność, Twój adres mailowy nie będzie widoczny.