DO KAWY #157 – kino, lektura, pasja - GREEN CANOE

DO KAWY #157 – kino, lektura, pasja

#1 Książka

Stefanie Stahl, niemiecka psycholożka i autorka powróciła do świata literackiego wydając książkę Kochaj najlepiej, jak potrafisz! O sztuce bycia razem, która wskazuje na to, jak ważne w relacji z bliską osobą jest nasze nastawienie oraz zrozumienie własnych emocji. Trwałe i szczęśliwe związki nie przytrafiają się tak po prostu, a wymagają pracy i wzajemnego zaangażowania. Książkę znajdziecie np. TUTAJ.

książka do kawyGREEN CANOEźródło: Empik

#2 Muzyka

21 marca w Krakowie odbędzie się Koncert muzyki filmowej poświęcony twórczości Wojciecha Kilara. W wykonaniu Orkiestry Polskiego Radia w Warszawie usłyszymy utwory skomponowane do takich tytułów jak „Trędowata”, „Zemsta”, „Pan Tadeusz”, czy „Pianista”. Bilety na koncert dostępne są TUTAJ.

muzyka GREEN CANOEźródło: Koncert Filmowy

#3 Teatr/Kino

Matka Joanna od Aniołów – ważny tytuł w polskiej literaturze i kinie został przeniesiony również na scenę teatralną. Premiera spektaklu odbędzie się 28 marca w Teatrze Narodowym w Warszawie, a w rolę tytułowej Joanny wcieli się Małgorzata Kożuchowska. Więcej informacji znajdziecie TUTAJ.

teatr GREEN CANOEźródło: Teatr Narodowy

#4 Miejsce z klimatem

Tłusty czwartek już w przyszłym tygodniu, więc pora na słodką propozycję. W pracowni wypieków Migdałowa w Warszawie każdego dnia czeka nas nowa niespodzianka na osłodzenie nawet najbardziej gorzkiego dnia. Przeróżne wypieki przygotowywane są na miejscu przez wprawionych w boju artystów, którzy nie szczędzą swoim dziełom dozy miłości. Więcej na temat Migdałowej dowiecie się TUTAJ.

migdałowa miejsce z klimatem GREEN CANOEźródło: Więcej na temat Migdałowej dowiecie się TUTAJ.

#5 Miejsce w sieci

Jeśli interesuje Was kino albo po prostu szukacie recenzji filmu lub serialu, nad którego obejrzeniem zastanawiacie się od dłuższego czasu, to polecamy Wam zajrzeć na blog filmowy Bliżej Ekranu. Michał Piepiórka – krytyk, publicysta i kulturoznawca – wielokrotnie bywał nagradzany za swoje wnikliwe teksty na temat kina. Jego twórczość znajdziecie TUTAJ.

film do kawy GREEN CANOEźródło: Bliżej Ekranu

#6 Wydarzenie

Prawdziwie słodko zrobi się już w ten weekend, ponieważ 15 i 16 lutego w Lublinie odbędzie się Festiwal Czekolady. Na wielbicieli tego przysmaku czeka jego degustacja w każdej odsłonie, masa konkursów oraz warsztatów – zarówno dla dzieci, jak i dorosłych. Wszystkiego dowiecie się TUTAJ.

czekolada do kawy GREEN CANOEźródło: Lubelski.pl

#7 Relaks

Kto ma ochotę na odrobinę tańca? W Bydgoszczy 22 lutego odbędzie się Wielki bal w rytmie samby w klubie jazzowym Eljazz. Rytmy utworów 10-osobowej orkiestry Józefa Eliasza zapewnią dobrą zabawę do samego rana. Zainteresowanych odsyłamy TUTAJ.

relaks GREEN CANOEźródło: Eljazz

Dziękuję za Twój komentarz.

Brak komentarzy

    Skomentuj

    Szanuję Twoją prywatność, Twój adres mailowy nie będzie widoczny.