DO KAWY #117 – kino, lektura, pasja - GREEN CANOE

DO KAWY #117 – kino, lektura, pasja

#1 Książka

Propozycja książkowa dla wielbicieli zagadek kryminalnych z lekkim przymrużeniem oka. Kółko się pani urwało to historia, której główną bohaterką jest seniorka, okradziona z dobytku i będąca główną podejrzaną w sprawie o morderstwo sąsiada. Tam, gdzie policyjne śledztwo zawodzi, wkracza ona, aby policzyć się z prawdziwymi winowajcami. Książkę debiutującego pisarza Jacka Galińskiego znajdziecie np. TUTAJ.

DO KAWY książka GREEN CANOEźródło: Świat Książki

#2 Muzyka

Leo Festiwal we Wrocławiu łączy muzykę z innymi dziedzinami sztuki. Od 31 maja do 2 czerwca będziemy słuchać utworów w wykonaniu NFM Orkiestry Leopoldinum w zaciszu domowym lub na sali Narodowego Forum Muzyki. Tegoroczna 11. edycja festiwalu to uczta dla wszystkich naszych zmysłów, a to za sprawą ciekawego połączenia muzyki z malarstwem oraz kuchnią. Jeśli jesteście ciekawi czekających atrakcji, to wszystkie informacje znajdziecie TUTAJ.

DO KAWY muzyka GREEN CANOEźródło: Facebook/NFM Orkiestra Leopoldinum

#3 Teatr/Kino

Bohaterem Dzikiej Gruszy Nuri Bilge Ceylana jest marzący o karierze pisarskiej absolwent pedagogiki Sinan, który po powrocie do rodzinnego miasta Çan w Turcji patrzy na swoją rodzinę i mieszkańców z wyższością i politowaniem. Jednak w miarę upływu pór roku przekonuje się, że ma z nimi, a szczególnie ojcem, więcej wspólnego, niż myślał. Poniżej znajdziecie zwiastun filmu. Do kin trafi on 10 maja.

#4 Miejsce z klimatem

Jeśli pragniecie spędzić czas w spokojnym i wyjątkowym miejscu, to na pewno zainteresują Was Ogrody Hortulus Spectabilis w Dobrzycy. Jest to zespół ogrodów, którego centralnym elementem jest ogromnej powierzchni labirynt z wierzą widokową. Na jej szczycie uraczy nas piękny widok na lasy, łąki, pola oraz – jeśli tylko dopisze pogoda – Morze Bałtyckie. Spacery pośród kwiatów i zieleni to wspaniały relaks i atrakcja dla całej rodziny. Więcej informacji znajdziecie TUTAJ.

DO KAWY ogrody GREEN CANOEźródło: Ogrody Hortulus Spectabilis

#5 Miejsce w sieci

Szukacie polskich kosmetyków wartych polecenia? Na stronie Element Żeński znajdziecie sześć produktów naturalnych do twarzy i ciała wykonanych w Polsce, które zachwyciły autorki. Czym dokładnie? Tego dowiecie się TUTAJ.

DO KAWY kosmetyki polskie GREEN CANOEźródło: Element Żeński

#6 Wydarzenie

Nadchodzi święto wszystkich miłośników literatury. 23 maja zaczynają się Warszawskie Targi Książki i będą trwały do 26 maja. Tegoroczna 10. edycja jubileuszowa ma dla nas w zanadrzu mnóstwo ciekawych atrakcji. Jest to świetna okazja na spotkanie ulubionych pisarzy, ilustratorów, tłumaczy i osób dzielące nasze zainteresowania. Po więcej informacji odsyłamy Was TUTAJ.

DO KAWY książka GREEN CANOEźródło: Warszawskie Targi Książki

#7 Relaks

Już 11 maja odbędzie się w Warszawie 23. Piknik Naukowy Polskiego Radia i Centrum Nauki Kopernika. Jest to największa impreza plenerowa w Europie promująca różne dziedziny nauki poprzez ciekawe eksperymenty i doświadczenia. W wydarzeniu biorą udział instytucje naukowe, badawcze i kultury oraz muzea i uniwersytety z Polski i całego świata. Tegoroczna edycja Pikniku odbędzie się pod hasłem „My i maszyny”. Więcej informacji na jego temat znajdziecie TUTAJ.

DO KAWY piknik naukowy GREEN CANOEźródło: Piknik Naukowy

Dziękuję za Twój komentarz.

1 komentarz

  • comment-avatar
    Marcin 7 maja 2019 (08:20)

    Już dawno miałem odwiedzić Ogrody Hortulus Spectabilis, ale nigdy nie było czasu. Dzięki za przypomnienie :)

Skomentuj

Szanuję Twoją prywatność, Twój adres mailowy nie będzie widoczny.