DO KAWY #75 – kino, lektura, pasja - GREEN CANOE

DO KAWY #75 – kino, lektura, pasja

#1 Książka

James Hamblin jest dziennikarzem naukowym zajmującym się popularyzowaniem medycyny i profilaktyki zdrowotnej. Z tym właśnie zamiarem napisał książkę Gdyby nasze ciało potrafiło mówić. Podręcznik użytkownika, w której w bardzo przystępny sposób tłumaczy najróżniejsze i skomplikowane kwestie biologiczne. Odpowiada na często stawiane przez ludzi pytania i analizuje powszechnie znane mity związane ze zdrowiem. Wszystko to opisuje z perspektywy typowego laika, z dodatkiem humoru i ciekawych anegdot. Ta rekomendacja książkowa jest idealna dla każdego, kto pragnie przyswoić nieco wiedzy na temat własnego organizmu i jego reakcji. Książkę zamówić możecie np. TUTAJ.

do kawy rekomendacja Green Canoeźródło: Empik

#2 Muzyka

Nasza rekomendacja muzyczna to debiutancki album Natalii Moskal, który powstał we współpracy z producentem Łukaszem Maronem i braćmi Markiem i Bartoszem Dziedzicami. Songs of Myself reprezentuje alternatywny electro-pop, w którym występują dźwięki tworzone syntetycznie razem z żywymi instrumentami. Inspiracją dla tych brzmień stała się muzyka z lat 80 i 90-tych. W tekstach piosenek, których autorką jest Natalia, można znaleźć odwołania do historii silnych i pewnych siebie kobiet oraz wiele nawiązań do literatury. Tytułowy utwór zaczerpnięty został od amerykańskiego pisarza Walta Whitmana i jego wiersza A song of myself, w którym mówi o zaufaniu do samego siebie. Mocne i zdecydowane brzmienia w połączeniu z silnym wokalem Natalii Moskal oddają wrażenie mocy i pewności siebie. Stworzenie właśnie takiej atmosfery było zamiarem artystki. Płytę znajdziecie chociażby TUTAJ.

do kawy rekomendacja Green Canoeźródło: Empik

#3 Teatr/Kino

Sztuka za ósemkę: Lato, czyli Przegląd Taniego Kina – taką niespodziankę przygotowało dla nas Krakowskie Centrum Kinowe ARS. Od 29 czerwca do 30 sierpnia możemy obejrzeć na dużym ekranie przeróżne tytuły. Od komedii, przez dramaty, na filmach akcji skończywszy, dlatego każdy z pewnością znajdzie coś ciekawego dla siebie. Bilety tylko za 8 zł, a w programie takie perełki jak: Twój Vincent, Tamte dni, tamte noce, Lady Bird, La La Land i mnóstwo innych. Cały program z podziałem na tygodnie najdziecie na TEJ stronie.

do kawy rekomendacja Green Canoeźródło: ARS

#4 Miejsce z klimatem

Fulinowo to przepiękny pensjonat, który znajdziemy w miejscowości Kuźnica na Półwyspie Helskim oraz w Grzybowie, niedaleko Kołobrzegu. Jest to nasza wyjątkowa rekomendacja, idealna szczególnie na wakacyjny wypoczynek. Pokoje są przepiękne, utrzymane w odcieniach bieli, co w połączeniu z towarzystwem fal morskich zapewnia całkowity relaks. Oprócz oczywistej możliwości spędzania długich godzin na ciepłej plaży w promieniach słońca i przyjemnym chłodzie wody, dostępne są również dodatkowe atrakcje, takie jak rowery, grill na tarasie, patio dla gości oraz gry i zabawy dla dzieci i dorosłych. Jeśli macie ochotę na spędzenie wolnych dni na północy Polski to Fulinowo stoi przed Wami otworem. Sprawdźcie dokładną ofertę i możliwości rezerwacji na stronie internetowej – Kuźnica i Grzybowo.

do kawy rekomendacja Green Canoeźródło: Fulinowo

#5 Miejsce w sieci

Spisek Pisarzy to najlepsze miejsce w Internecie ze świetnymi poradami dotyczącymi dziennikarstwa i pisania – dłuższych i krótszych form. Anna Jaskółka i Tomasz Węcki (który prowadzi też kanał na YouTube o tej samej treści) piszą jak wielbiciele książek dla wielbicieli książek. W swoich tekstach dzielą się własnymi doświadczeniami związanymi z pisaniem oraz inspiracjami, które czerpią ze swoich ulubionych tytułów. Wskazówki, które tutaj znajdziemy są naprawdę pomocne i każdy, kto tworzy nawet krótkie opowiadania do tzw. szuflady, wyniesie z nich coś użytecznego i pomagającego w rozwinięciu skrzydeł. Sprawdźcie sami na czym Spisek Pisarzy polega.

do kawy rekomendacja Green Canoeźródło: Patronite

 

#6 Wydarzenie

Kolejna rekomendacja dla zapalonych czytelników. W weekend 28-29 lipca o godz. 14 w Ełckim Centrum Kultury odbędzie się #będzieczytane Ełk Festiwal 2018. Ideą festiwalu jest propagowanie literatury i czytelnictwa. Będzie można się spotkać z m.in. z Jerzym Bralczykiem i Lucyną Kirwil, Adamem Wajrakiem, Anną Dziewit-Meller, Jakubem Żulczykiem, Katarzyną Puzyńską czy Szymonem Hołownią. Program wydarzenia urozmaicą dodatkowo koncerty polskich artystów. Znajdzie się też strefa dla najmłodszych pt. „KSIĄŻKA DLA DZIECI”. Bilety nabyć możecie TUTAJ.

do kawy rekomendacja Green Canoeźródło: cojestgrane24

#7 Relaks

Warsztaty zapewniające odpoczynek w wakacje dla całej rodziny. Polecamy Wam III Letni Festiwal Witalny na Śląsku w trzech turnusach. Spodziewajcie się wielu atrakcji na świeżym powietrzu, jak np. joga dla ciała i duszy oraz ciekawe wędrówki po okolicy. Dla dzieci przygotowane będą różne zajęcia, gry i warsztaty. O Wasze zdrowie organizatorzy zadbają również od wewnątrz, zapewniając najsmaczniejsze dania kuchni wegańskiej. Cała podróż zacznie się 16 lica, dlatego odwiedźcie SLOWHOP w celu zapoznania się z harmonogramem i rezerwacją miejsc.

do kawy rekomendacja Green Canoeźródło: SLOWHOP

Dziękuję za Twój komentarz.

Brak komentarzy

    Skomentuj

    Szanuję Twoją prywatność, Twój adres mailowy nie będzie widoczny.