Ogród: tunel pod winobluszcz z lakierobejcą Tikkurila - GREEN CANOE

Ogród: tunel pod winobluszcz z lakierobejcą Tikkurila

Nasz ogrodowy projekt nr 1 to bardzo ważny punkt w tegorocznych pracach. Burze i wichury ostatnio mocno dają się nam wszystkim we znaki. My podczas jednej z takich nawałnic straciliśmy pewnego rodzaju wizytówkę naszego ogrodu. Tunel, który pięknie porastał winobluszcz, przestał istnieć w ciągu kilku godzin. Strach, załamanie i smutek – takie emocje nam wtedy towarzyszyły. Ale bardzo szybko wzięliśmy się w garść i postanowiliśmy odbudować tę konstrukcję.  

Kolejny raz zaufaliśmy marce Tikkurila. Może jeszcze nie wszyscy o tym wiedzą, ale marka ta pochodzi z Finlandii i ma aż 160 lat. Specyficzny klimat północy Europy sprawił, że receptury produktów Tikkurila gwarantują wytrzymałość i ochronę w naprawdę trudnych, wręcz ekstremalnych warunkach. Rodzina produktów Tikkurila Valtii to owoc doświadczenia zbieranego przez lata. W skład tej linii wchodzą różnego rodzaju preparaty do drewna: lakierobejce, oleje, farby i impregnaty, które poza swoimi walorami dekoracyjnymi, doskonale zabezpieczą nasze drewniane konstrukcje na długie lata.

Tunel po którym pnie się winobluszcz musi być bardzo wytrzymały. Nie chodzi tu o ciężar roślin, ale o niszczenie drewnianej konstrukcji przez bardzo ekspansywne pnącze. Postanowiliśmy z tego względu zabezpieczyć nasz nowy nabytek podwójnie. Na początku zastosowaliśmy impregnat gruntujący Tikkurila Valtti Wood Guard. Dzięki niemu zmniejszymy chłonność drewna oraz zwiększymy trwałość produktów nawierzchniowych. Preparat skutecznie chroni drewno przed grzybami i wilgocią wnikając bardzo głęboko i jest całkowicie bezbarwny.

Kiedy już zabezpieczaliśmy konstrukcję rozpoczęliśmy malowanie lakierobejcą Tikkurila Valtti Plus Complete. I tu prawdziwa niespodzianka! Przetestowaliśmy już wiele produktów, ale żaden nie zaskoczył nas tak bardzo, jak ten.

Po pierwsze wyjątkowo wytrzymałą formułą, która oparta jest na 3 żywicach, chroni drewno przed pękaniem, odpycha wodę i wilgoć, twarzy ekstremalnie trwałą powłokę. Dzięki temu otrzymujemy powierzchnię zabezpieczoną na długi czas, nawet do 12 lat:) Jeśli chodzi o kolorystykę, to możemy tu pozwolić sobie na pełną swobodę-mamy aż 12 gotowych kolorów oraz 55 odcieni z mieszalnika. Aplikacja jest wyjątkowo łatwa, produkt szybko schnie, a także nie tworzy zacieków i nie kapie:) My wybraliśmy- jak w pozostałych projektach- szarość o numerze 5152 z palety Tikkurila Deco Grey.

Lakierobejca Tikkurila Valtti Plus Complete przydała nam się również do zabezpieczenia donicy na rośliny. To, na co zwracaliśmy uwagę, to aby nasz produkt był dla roślin bezpieczny- i ta lakierobejca to najlepszy wybór. Tym razem zdecydowaliśmy się także na szarość Ash Grey/Popielaty z palety gotowych kolorów.

Zabezpieczenie tunelu to pierwszy z 3 projektów ogrodowych, które wykonaliśmy w naszym ogrodzie tego lata. Już wkrótce na blogu pojawią się kolejne wpisy o zmianach z wykorzystaniem produktów z linii Tikkurila Valtti. Zaglądajcie do nas!

 

 

Dziękuję za Twój komentarz.

Brak komentarzy

    Skomentuj

    Szanuję Twoją prywatność, Twój adres mailowy nie będzie widoczny.