DO KAWY #205 – kino, lektura, pasja - GREEN CANOE

DO KAWY #205 – kino, lektura, pasja

#1 Książka

W dzisiejszym DO KAWY zabieramy Was do słonecznego Rzymu:) „Obiad w Rzymie. Historia świata w jednym posiłku” to niesamowita książka, której autor- Andreas Viestand opowiada o tym, jak ważne jest i  jak symboliczny charakter może mieć jedzenie. Jak cytryna wpłynęła na losy sycylijskiej mafii? Czy spór o sposób pieczenia chleba spowodował wielką schizmę w Kościele? „Z jedzenia można wyczytać więcej niż z zabytków”- przekonuje autor. Serdecznie polecamy:)

źródło: empik.com

#2 Muzyka

Alvaro Soler to znany szerokiej publiczności hiszpańsko-niemiecki artysta. Jego melodyjne i ciepłe jak hiszpańskie słońce piosenki uwiodły słuchaczy na całym świecie. Właśnie pojawił się jego najnowszy album „Magia”. Trzynaście utworów, które znajdziecie na płycie, z pewnością umili niejedno letnie spotkanie w ogrodzie:) 

źródło:empik.com

#3 Teatr/ kino

W tym tygodniu zapraszamy Was do kin na film pt. „Annette”.  Film opowiada historię małżeństwa przeżywającego wzloty i upadki. Słynny komik i śpiewaczka operowa są na scenie wręcz idealną parą. Ich życie odmieniają narodziny pierwszego dziecka. Wkrótce odkrywają, że dziewczynka posiada niezwykłe dar. Miłość, zazdrość i zemsta te wszystkie elementy składają się na ten wyjątkowy dramat. Serdecznie polecamy na refleksyjny wieczór :)

#4 Miejsce z klimatem

Joanna Roszkowska to artystka niebanalna :) Jest absolwentką wydziału Wzornictwa Przemysłowego ASP w Warszawie, tworzy bardzo ekspresyjne prace, nawiązujące do jej dynamicznej natury:) Niezmiernie miło jest nam zaprosić Was, na wystawę prac Joanny, którą obejrzeć można do dnia 22 sierpnia w Station of Art Gallery w Warszawie. Najnowsza wystawa artystki przedstawia prace nawiązujące do zmysłowości oraz dualizmu płci. Serdecznie zapraszamy:)

 

#5 Miejsce w sieci

Wiele razy już polecaliśmy Wam ciekawe i inspirujące blogi. Dziś pragniemy przedstawić blog podróżniczo-fotograficzny Martyna Soul. Prowadzony z wielką pasją, wypełniony bardzo pięknymi, klimatycznymi zdjęciami. Cenne rady i wskazówki na wycieczki po Polsce i nie tylko. My uwielbiamy się w nim zanurzać i planować kolejne wyprawy:) Serdecznie polecamy :) :)

żródło: www.martynasoul.pl

#6 Relaks

Czy znacie już PIR? Jeśli nie to koniecznie musicie poznać:) PIR to inaczej poizometryczna relaksacja mięśni. Jest to technika polegająca na rozciąganiu tkanek miękkich, dzięki czemu łagodzimy przykurcze i napięcie mięśniowe. PIR przyniesie ulgę w bólu, a także zwiększy zakres ruchu naszych stawów. Spróbować tej metody powinny zwłaszcza osoby pracujące przy biurku:) 

Dziękuję za Twój komentarz.

Brak komentarzy

    Skomentuj

    Szanuję Twoją prywatność, Twój adres mailowy nie będzie widoczny.