DO KAWY #91 – kino, lektura, pasja - GREEN CANOE

DO KAWY #91 – kino, lektura, pasja

#1 Książka

Wszystkim, których nudzi gotowanie wciąż tych samych dań gorąco polecamy Tubę Smaku. Sami niecierpliwie jej wyczekiwaliśmy i w końcu ją mamy. Pascal Brodnicki, Agnieszka Mielczarek, Agata Stankiewicz, Daniel Brzeziński i Michał Gniłka wspólnie udowadniają, że jedzenie to coś więcej niż smak – to pretekst do spotkania. Właśnie te spotkania, w gronie rodziny i przyjaciół, stały się inspiracją do stworzenia przepisów znajdujących się w książce. Dzięki nim otworzycie się na nowe style gotowania i będziecie gotowi na każdą ważną okazję. Książkę kupicie TUTAJ.

spotkania do kawy green canoeźródło: Wydawnictwo Altenberg

#2 Muzyka

Egypt Station to pierwsza od 2013 roku płyta Paula McCartneya. Jak twierdzi sam artysta jest to podróż, w której każdy z utworów to nowy przystanek na trasie. Różnorodność muzyczna albumu nie wadzi ani trochę spójności, na której zależało muzykowi. Jest to harmonijna historia opowiedziana za pomocą pięknych tekstów, a nie zbiór przypadkowych piosenek. Usłyszymy tutaj klasyczne brzmienia, ale nie zabraknie także tych bardziej współczesnych. Płytę znajdziecie np. TUTAJ.

spotkania do kawy green canoeźródło: Empik

#3 Teatr/Kino

Kino to także świetny pretekst do rozmowy i spotkania. Z takiego założenia wychodzą organizatorzy Lubelskiego Festiwalu Filmowego. Złote Mrówkojady, bo pod taką nazwą znany jest ów festiwal, skupia wokół siebie ludzi fascynujących się kinem niezależnym. Wszyscy, którzy mają ochotę na pogawędki z polskimi twórcami i innymi kinomaniakami, będą mieli ku temu okazję od 3 do 10 listopada w Centrum Kultury w Lublinie, Akademickim Centrum Kultury „Chatka Żaka” i w Galerii Labirynt. Więcej informacji znajdziecie TUTAJ.

spotkania do kawy green canoeźródło: Facebook/Lubelski Festiwal Filmowy

#4 Miejsce z klimatem

Kawiarnia ArtCafe znajdująca się w budynku Teatru im. Juliusza Osterwy w Gorzowie Wielkopolskim to lokal, który w stu procentach zasługuje na swoją lokalizację. Romantyczny wystój wnętrz sprzyja kreatywnemu myśleniu, a gorące napoje i pyszne przekąski dodają potrzebnej energii. Art Cafe to idealne miejsce na spotkania w spokoju i przyjemnej atmosferze. Zwłaszcza, że często organizowane są tam koncerty różnorodnej muzyki. Zajrzyjcie TUTAJ po więcej szczegółów.

spotkania do kawy green canoeźródło: Art Cafe

#5 Miejsce w sieci

Ostatnio wspominaliśmy o stresie. Dzisiaj natomiast znaleźliśmy sposób na jego redukcję – i to bardzo przyjemny. Natalia Knopek z bloga Simplife wyjaśnia jakie korzyści czerpiemy z praktykowania medytacji i od czego powinniśmy zacząć, jeśli do tej pory był to dla nas temat obcy. Jeżeli chcecie zrelaksować się we własnym zaciszu domowym, to polecamy Wam skorzystać z tych porad. Artykuł Natalii przeczytacie TUTAJ.

spotkania do kawy green canoeźródło: Simplife

#6 Wydarzenie

7 listopada zacznie się w Krakowie Międzynarodowy Festiwal Improwizacji Scenicznej ImproFEST. Co dokładnie będzie się działo na scenie nie jesteśmy w stanie powiedzieć, ale na pewno czeka nas duża dawka wrażeń, których dostarczą nam wykonawcy z Polski i zza granicy. Każdy ich występ będzie można porównać do wyciąganego magicznie z cylindra zająca – zaskakujące – jak na improwizacje przystało. Festiwal potrwa do 11 listopada. Wszystkich zainteresowanych odsyłamy TUTAJ.

spotkania do kawy green canoeźródło: Facebook/ImproFEST

#7 Relax

Pijalnia Ziół Dary Natury w Warszawie organizuje wykład pt.To nie chwast”. Jutro wszyscy zainteresowani tematyką ziół będą mieli okazję posłuchać o najpopularniejszych roślinach występujących w Polsce. Dorota Krześniak opowie o ich zastosowaniu w lecznictwie, kuchni i pielęgnacji oraz jak je rozpoznać i kiedy zbierać. Więcej informacji znajdziecie TUTAJ.

spotkania do kawy green canoeźródło: Facebook

Dziękuję za Twój komentarz.

Brak komentarzy

    Skomentuj

    Szanuję Twoją prywatność, Twój adres mailowy nie będzie widoczny.