DO KAWY #99 – kino, lektura, pasja - GREEN CANOE

DO KAWY #99 – kino, lektura, pasja

#1 Książka

Sposób doboru naszej garderoby dużo mówi o nas osobom trzecim – jest ona swego rodzaju wizytówką. Wyczucie stylu współgra z naszym myśleniem, przekonaniami oraz nastawianiem, jakie mamy do życia. Współczesną modę możemy obserwować na bieżąco, ale warto poznać również jakie zmiany na jej płaszczyźnie zachodziły w historii. Dlatego właśnie polecamy Wam książkę Polskie piękno. Sto lat mody i stylu. Karolina Żebrowska opowiada jak Polki XX w. ubarwiały sobie szarą codzienność właśnie ubiorem i dlaczego miał on tak wielkie znaczenie. Książkę znajdziecie np. TUTAJ.

do kawy GREEN CANOEźródło: Empik

#2 Muzyka

Brytyjski muzyk Mark Knopfler znany jest przede wszystkim jako były lider Dire Straits. Choć zespół już nie istniej, Mark nadal tworzy wspaniałą muzykę. Nowa płyta Down The Road Wherever to kręta droga przez spokojne i nostalgiczne kompozycje. Nastrój charakteryzujący album przywołuje na myśl utwory lat 80. Płytę kupicie np. TUTAJ.

DO KAWY GREEN CANOEźródło: Empik

#3 Teatr/Kino

Alkoholizm wśród kobiet to temat, o którym rzadko się mówi. Kinga Dębska postanowiła wyciągnąć go spod dywanu i wystawić na światło dzienne, a konkretniej na ekrany naszych kin. Takim sposobem powstał film Zabawa zabawa, opowiadający historię trzech kobiet zmagających się z problemem alkoholowym. 40-letnia prokurator, młoda studentka oraz szanowana chirurg trafiają na moment w życiu, kiedy nie mogą dłużej przymykać oka na swoje, z pozoru niewinne, zachowania. W rolach głównych zobaczymy Agatę Kuleszę, Dorotę Kolak, Marię Dębską oraz Marcina Dorocińskiego. Premiera filmu zaplanowana jest na 4 stycznia.

#4 Miejsce z klimatem

Hotele PURO, które ciągle rozwijają się w Polsce to nowoczesne budynki w centrach miast idealnie wkomponowane w zabytkową architekturę. Charakteryzują się one zastosowaniem innowacyjnych technologii oraz małymi, funkcjonalnie wyposażonymi pokojami. Główną częścią każdego hotelu jest przestrzenne lobby, w którym wspólnie mają spędzać czas wszyscy goście. Jeśli chcecie pobyć kilka dni w oryginalnie zaprojektowanym miejscu i dobrze w nim wypocząć, to w hotelu PURO poczujecie się wyśmienicie.

do kawy GREEN CANOEźródło: PURO Kraków

#5 Miejsce w sieci

Mówią, że rutyna to największe zło, jakie może się nam przytrafić. Czy faktycznie tak jest w każdym przypadku? W końcu lubimy to, co dobrze znamy, a czujemy niepewność i nie ufamy temu, co dla nas zupełnie nowe. Na stronie socjopatka.pl znajdziemy ciekawy artykuł pt. Rutyna, która nie zabija, a może uratować. Koniecznie podzielcie się swoimi przemyśleniami na ten temat.

do kawy GREEN CANOEźródło: Socjopatka

#6 Wydarzenie

Kolejny Sylwester z kinem Luna w Warszawie, tym razem jednak w bardzo gorącej atmosferze. Hawajski Sylwester szykuje dla nas przedpremierowe seansy dwóch filmów: „Green Book” oraz „Władca Paryża”. Nie zabraknie oczywiście tanecznej zabawy, którą możemy urozmaicić przebierając się w pasujący do tematyki wydarzenia strój. Jeśli jeszcze nie zdecydowaliście się, w jaki sposób pożegnać się z mijającym rokiem, to zajrzyjcie TUTAJ.

do kawy GREEN CANOEźródło: Facebook/KinoLuna

#7 Relaks

Organizacja Breathworks zaprasza na Poniedziałek z Mindfulness, który odbywa się każdego tygodnia. Jest to świetna okazja do nauczenia się tej techniki relaksacyjnej i stopniowego wprowadzania jej we własną codzienność. Podczas zajęć uczestnicy poznają teorię i praktyczne zastosowanie mindfulness. Wszystkich zainteresowanych odsyłamy TUTAJ po więcej informacji.

do kawy GREEN CANOEźródło: oddycham.pl

Dziękuję za Twój komentarz.

2 komentarze

  • comment-avatar
    Monika 28 grudnia 2018 (13:44)

    Niedługo premierowy setny wpis z tej serii :D Bardzo je lubię i przeczytałam chyba wszystkie, z większością rzeczy, o których piszesz zgadzam się z tobą, oby tak dalej :)

  • comment-avatar
    Radownisia 28 grudnia 2018 (10:35)

    O matko! Ale piękne te hotele! Możliwe też, że skuszę się na modową książkę ;)

Skomentuj

Szanuję Twoją prywatność, Twój adres mailowy nie będzie widoczny.