DO KAWY #106 – kino, lektura, pasja - GREEN CANOE

DO KAWY #106 – kino, lektura, pasja

#1 Książka

Odświeżone wydanie książki, której może nie mieliście okazji jeszcze przeczytać. Wyspa Sigríður Hagalín Björnsdóttir idealnie łączy w sobie elementy dystopii, thrillera i political fiction, przedstawiając możliwą przyszłość współczesnego świata. Dziennikarka opisuje Islandię, jakiej nie znamy – odciętą od pozostałych państw, ogarniętą przez chaos, kłamstwo i bezprawie. Ta wizja zmusza do zatrzymania się i spojrzenia na drogę, którą podążamy. Czy przedstawiona fikcja daleka jest od rzeczywistości? Wyspę znajdziecie np. TUTAJ.

DO KAWY GREEN CANOEźródło: Wydawnictwo Literackie

#2 Muzyka

Melodyczne brzmienia na piątkowy relaks – przy kawie, przy herbacie, rano i wieczorem – zapewni nam duet rodzeństwa Kwiat Jabłoni i ich debiutancka płyta niemożliwe. Kasia i Jacek Sienkiewiczowie przygotowali 12 utworów na dwa głosy, mandolinę i fortepian, którym momentami towarzyszą również elektroniczne nuty. Co jest jednak najważniejsze w twórczości tej dwójki artystów, to refleksyjne teksty piosenek, zachęcające do uważnego słuchania ich muzyki. Płytę znajdziecie np. TUTAJ.

DO KAWY GREEN CANOEźródło: Empik

#3 Teatr/Kino

W Poznaniu odbędzie festiwal Short Waves Festival 2019, który zainteresuje wszystkich lubiących produkcje krótkometrażowe. W ciągu sześciu dni (od 19 do 24 marca) pojawi się mnóstwo filmów fabularnych, animowanych, dokumentalnych i wiele, wiele innych. Motto tegorocznej 11. edycji wydarzenia brzmi OUTSIDE THE BOX, z Azją Południowo-Wschodnią na czele. Wszystkie potrzebne informacje dotyczące festiwalu dostępne są TUTAJ.

DO KAWY GREEN CANOEźródło: Facebook/Short Waves Festival

#4 Miejsce z klimatem

Piekarnie Vincent mogą poszczycić się pysznymi wypiekami w tradycyjnym, francuskim stylu. Jest to świetne miejsce na śniadanie ze świeżym pieczywem oraz popołudniową kawę ze słodkim rogalikiem lub ciastem. Będąc w Warszawie albo Wrocławiu możemy wybrać któryś z lokali i wstąpić na małą przekąskę. Jeśli chcecie dowiedzieć się więcej o Vincencie, to zajrzyjcie TUTAJ.

DO KAWY GREEN CANOEźródło: Vincent Boulangerie Patisserie

#5 Miejsce w sieci

Ostatnio na GREEN CANOE często wspominamy o sokach. A to dlatego, że nie chcemy, aby ten temat był Wam obcy. Na stronie magazynu Zwierciadło znajdziecie trzy przepisy na świetne koktajle na zdrową i piękną cerę. Sami próbowaliśmy tych receptur i smakują obłędnie, dlatego zachęcamy Was do spróbowania. Wszystkich zainteresowanych zapraszamy TUTAJ.

DO KAWY GREEN CANOEźródło: Zwierciadło.pl

#6 Wydarzenie

Dla wszystkich doświadczonych podróżników i tych dopiero aspirujących Nowohuckie Centrum Kultury organizuje w Krakowie Navigator Festival. Festiwal skierowany do dorosłych i dzieci będzie obfitował w pokazy filmowe, prelekcje, warsztaty oraz spotkania z gośćmi specjalnymi – zapalonymi podróżnikami. Jeśli szukacie nowych wrażeń i ciekawych przygód, to zacznijcie od dwóch dni 29 i 30 marca, podczas których – być może – odkryjecie swoją nową pasję. Więcej informacji dostępnych jest TUTAJ.

DO KAWY GREEN CANOEźródło: Navigator Festival

#7 Relaks

Psycholog Marta Popczyk zaprasza na drugą edycję swoich warsztatów pt. Przestrzeń kobieca. Cykl dziewięciu spotkań, które odbędą się w Gdyni poświęcony będzie rozwojowi osobistemu w różnych dziedzinach życia takich, jak rodzina, zdrowie, pasje i kariera. Każde spotkanie pokryje inny, ciekawy i ważny temat, z którego dowiemy się więcej o swoim ja, a zaplanowane warsztaty pomogą przerodzić przyswojoną teorię w praktykę. Pierwsze zajęcia odbędą się 1 marca. Informacje na temat zapisów znajdziecie TUTAJ.

DO KAWY GREEN CANOEźródło: Facebook/Przestrzeń kobieca – Spotkania/Warsztaty dla Kobiet

Dziękuję za Twój komentarz.

1 komentarz

  • comment-avatar
    Radownisia 17 lutego 2019 (13:12)

    Och, muszę wybrać się do Poznania ;)

Skomentuj

Szanuję Twoją prywatność, Twój adres mailowy nie będzie widoczny.