DO KAWY #21 – kino, lektura, pasja. - GREEN CANOE

DO KAWY #21 – kino, lektura, pasja.

#1

Dzisiejsze polecenia zaczynamy od pozycji, którą od kilku tygodni możecie znaleźć w księgarniach. Sekrety roślin i zwierząt w miejskiej dżungli Nathanaela Johnsona to książka, która pokazuje, że sekrety natury możemy odkrywać nie tylko mieszkając na wsi lub podróżując po bliższym lub dalszym świecie. Jeśli mieszkacie w mieście- nic straconego – okazuje się, że również tutaj świat przyrody jest fascynujący i ciekawy. Wystarczy wyjść do parku, na skwer czy inny kawałek zieleni, wziąć ze sobą lupę, lornetkę lub przewodnik, a to co z tego wyniknie, może okazać się wspaniałą przygodą.

sekrety roślin i ziwrząt w miejsckiej dżungli recenzjaźródło: Illuminatio.pl

#2

Są wśród nas jacyś podróżnicy? Na stronie Business Insider Polska znajdziecie praktyczne porady dotyczące podróżowania, a dokładniej tego, jak robić to tanim kosztem. Autorką artykułu jest Nina Ragusa, która od pięciu lat zwiedza najodleglejsze zakątki świata, o czym możecie poczytać na jej blogu Where in the world is nina? Z artykułu dowiecie się między innymi, w jaki sposób można przygotować się do wyjazdu, aby uniknąć dodatkowych kosztów i jak zdobyć większą sumę pieniędzy, którą możemy spożytkować na podróżowanie.

Jak podrózować tanim kosztemźródło: Where in the world is nina?

#3

Jeśli jesteście miłośnikami kawy to może Was zainteresować wydarzenie, które odbędzie się 11 czerwca w Warszawie. Właśnie w tym dniu weźmiecie udział w Warszawskim Festiwalu Kawy. W Domu Towarowym Braci Jabłkowskich znajdziecie dziesiątki stoisk z kawą oraz akcesoriami z nią związanymi.

Warszawski Festiwal Kawyźródło: Facebook

#4

Odnawianie starych mebli to coraz popularniejszy trend. Nic dziwnego, bo możemy z nich otrzymać prawdziwe cuda. Jeśli szukacie inspiracji oraz porad na temat tego, jak odnowić meble koniecznie zajrzyjcie na stronę Odnawialnia. W tym WPISIE Małgosia w wyczerpujący sposób opisuje, jak nadać naszym starym meblom nowe życie. Znajdziecie w nim prawdziwe kompendium wiedzy i zobaczycie, że wcale nie musi być to takie trudne, jak się może wydawać.

Jak odnowić stare mebleźródło: Odnawialnia.pl

 

#5

Coraz chętniej sięgamy po naturalne kosmetyki, zarówno takie, które możemy zrobić sami, jak i te ze sklepowych półek. Niestety wielu z nas od tych drugich odstrasza wysoka cena. Okazuje się jednak, że naturalne kosmetyki wcale nie muszą być drogie! Autorka bloga Make Happy Day, Olga poleca nam kosmetyki o dobrym, naturalnym składzie, które kupimy za kwotę poniżej 50 zł.

Niedrogie kosmetyki naturalne źródło: Facebook

#6

Było o odnawianiu starych mebli, a teraz coś o stylu we wnętrzach, z którym kojarzą nam się takie właśnie dekoracje, posiadające swoją historię. Styl boho, bo o nim mowa, cieszy się od dłuższego czasu coraz większą popularnością. Jeśli chcecie dowiedzieć się o nim czegoś więcej, poznać historię i sposoby, aby wprowadzić go do wnętrza polecam Wam TEN artykuł na stronie Elle Decoration.

Styl boho charakterystykaźródło: Elle Decoration

#7

Jeśli planujecie wyjazd tylko we dwoje i szukacie ciekawych miejsc, gdzie możecie przyjemnie spędzić wspólne chwile, polecam Wam wpis na blogu Travelicious Najlepsze miejsca z klimatem tylko dla dorosłych. W zestawieniu Kasi znajdziecie ciekawe propozycje na weekendowy wypad w różne miejsca Polski. Niektóre z nich przeznaczone są tylko dla dorosłych, w innych nie ma takich ograniczeń, jednak łączy je jedno – z pewnością w nich odpoczniemy.

źródło: travelicious.pl

 

 

 

 

 

Dziękuję za Twój komentarz.

Brak komentarzy

    Skomentuj

    Szanuję Twoją prywatność, Twój adres mailowy nie będzie widoczny.